Klienti se často ptají, kolik potřebují peněz na založení nové společnosti s ručením omezeným.

Založení nové společnosti s ručením omezeným (s.r.o.) provádíme za 9.500,- Kč, stále je možné využít akci za 8.990,- Kč. Cena je včetně všech poplatků a nákladů spojených se založením firmy. Samozřejmě vyjma složení základního kapitálu. Tato varianta platí pro jednoduché s.r.o., které splňuje podmínky pro osvobození od soudních poplatků.

Co ovlivňuje výši celkových nákladů spojených se založením firmy, je hodnota základního kapitálu. Každé s.r.o. musí mít základní kapitál minimálně v částce 1,- Kč. Některým klientům toto samozřejmě stačí. Obecně ale doporučujeme vyšší částky. Lidé jsou často zvyklí na kapitál v hodnotě nejméně 200.000,- Kč, který byl ještě donedávna povinný (dříve jen 100.000,- Kč). Výši kapitálu samozřejmě ovlivňují nejen majetkové poměry zakladatele ale také druh podnikání, pro který je společnost zakládána. Pro restauraci nebo prodejnu potravin zpravidla stačí jakýkoliv kapitál, protože u těchto druhů podnikání si klienti firmy většinou neprověřují. Když jdete do večerky pro rohlíky, neřešíte zda má firma kapitál korunu nebo milion. Pro jiné druhy byznysu ale může být výše kapitálu zásadní.

Pokud začínající podnikatel nemá dost prostředků na vyšší kapitál, můžeme mu nabídnout založenou společnost se složeným kapitálem ve výši 100.000,- Kč za 12.900,- Kč včetně poplatků. Umíme také založit společnost s kapitálem přímo na míru dle potřeb klienta.

Založení s.r.o. u nás vyjde klienta na 8.990,- Kč. Dále musí počítat se složením kapitálu, se kterým ale může ihned po zapsání firmy do rejstříku disponovat. Pokud nemá klient prostředky na vyšší kapitál, může zakoupit již hotovou firmu nebo mu připravíme společnost přímo na míru.