Jaké jsou výhody virtuálního sídla?

autor: | Bře 25, 2016 | Aktuality

Při zakládání společnosti máte v zásadě tři možnosti, jak si zajistit sídlo firmy, které bude zapsané v obchodním rejstříku. V první řadě je to umístění sídla firmy ve vlastní nemovitosti nebo u kamaráda či příbuzného. Druhou možností je umístění sídla v pronajatých prostorách (dílna, kancelář apod.) a třetí možností je využití virtuálního sídla. V tomto příspěvku si rozebereme, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých sídel.

Sídlo ve vlastním bytě nebo u příbuzného/kamaráda – pro začínajícího podnikatele jednoznačně nejvýhodnější nabídka z ekonomického hlediska. Ve vlastním bytě si podepíšete souhlas sami nebo vám ho podepíše někdo z rodiny či přátel za dobré slovo. Takové sídlo ale má mnoho praktických nevýhod. Ve vlastním bytě či domě nemáte díky sídlu společnosti oddělený pracovní a osobní život. I když reálně podnikáte jinde, tak vás na této adrese budou hledat klienti či obchodní partneři, v horší variantě exekutor kvůli přehlédnuté upomínce. Těžko budete vysvětlovat babičce, které v jejím domku úřadoval kvůli formálnímu sídlu vaší společnosti soudní exekutor, že má podat vylučovací žalobu na své osobní věci. A nejde jen o případnou exekuci, což je pochopitelně ta extrémní varianta. Na adrese u příbuzného vás mohou hledat klienti či obchodní partneři a jistě není příjemné dvakrát denně vysvětlovat, že firma vnuka sídlí jinde.

Sídlo v pronajaté kanceláři nebo provozovně – adresa kanceláře či výrobního provozu zapsaná v obchodním rejstříku je poměrně přirozeným krokem. Pokud ale máte kancelář či provozovnu v pronájmu, musíte své sídlo měnit v obchodním rejstříku při každém stěhování. To je spojené se zbytečnou administrativou a soudními poplatky za změnu sídla. Pronajímatelé také často chtějí za souhlas s umístěním sídla příplatek k nájemnému. Začínající podnikatel si často nemůže dovolit pronájem kanceláře a pracuje z domu. Pak mu nezbývá než mít sídlo doma viz předchozí odstavec, nebo využít virtuálního sídla.

Virtuální sídlo – služba virtuálního sídla v sobě spojuje výhody stálé adresy a možnosti měnit kanceláře či provozovny nebo pracovat z domu. Nespornou výhodou je reprezentativní adresa sídla, stálá dostupnost pro doručovatele pošty (nepřijdete například při stěhování o zásilky) a nízké náklady ve srovnání se standardním pronájmem kanceláře. Při stěhování provozovny zůstávate při využití virtuálního sídla v působnosti stejného finančního úřadu. Stálost sídla působí rovněž pozitivně na klienty a obchodní partnery. Při využití virtuálního sídla v Praze nebo Brně rovněž snižujete pravděpodobnost kontroly ze strany finančního úřadu.

Našim klientům nabízíme virtuální sídla v celé České republice. Virtuálního sídla v Brně můžete využít již od 290,- Kč měsíčně, při sjednání na dobu delší než jeden rok je možná výrazná sleva.

>>> Přehled naší nabídky virtuálních sídel >>>